Easy Camp Tent | Skarvan 4 | 4 person(s) | Blue
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Flysheet | WeatherGuard 3000, 190T polyester PU coated, PFC free water repellency, fire retardant |
| Gross depth (mm) | 730.00 mm |
| Gross height (mm) | 260.00 mm |
| Gross weight | 15.2 kg |
| Gross width (mm) | 260.00 mm |
| Groundsheet | Polyethylene |
| Hydrostatic head | 3000 mm |
| Inner tent | Breathable polyester |
| Magamiskohtade arv | 4 isik(ud) |
| Net weight | 14.50 kg |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Pakendi suurus | 730 x 260 mm |
| Paper/Pasteboard | 560.00 g |
| Plastic (No PET) | 140.00 g |
| Producer | Easy Camp |
| Producer product family | Tent |
| Producer product name | Skarvan 4 |
| Tare weight (kg) | 0.7 kg |
| Toote värv | Blue |
| Tüüp | Tunnel |
| Volume (m3) | 0.05 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |






